O nas

O nas

Teatr Variete Muza w Koszalinie położony jest u zbiegu ulic Bohaterów Warszawy i Morskiej, przy rozwidleniu dróg krajowych nr 6 i 11 w kierunku Szczecina i Kołobrzegu
Siedziba Teatru Variete Muza ma długą i wyjątkowo huczną historię. Wybudowana została ponad 120 lat temu. Pierwsza wzmianka w archiwalnych książkach adresowych miasta na jej temat pochodzi z 1888 r. Wtedy budynek mieścił się przy Buchwald Strasse 35, a w jego murach działała gospoda. Od 1891 r. właścicielem gospody był Herman Krasse.
Od 1912 do 1933 r. swoją siedzibę miało tu Towarzystwo Budowlane i związki zawodowe dla Koszalina i okolicy. Gmach był jednym z najbardziej okazałych w mieście – składał się z domu mieszkalnego, budynku z salą i hali muzycznej (zapewne przeznaczonej dla orkiestry). Co ciekawe, była tu też kręgielnia. Nic dziwnego, Niemcy uwielbiali grę w kręgle, jak również piwiarnie, kawiarnie i muzykowanie. Dlatego dzisiejsza Muza od zawsze tętniła życiem, a w latach 1933 – 1938 szczególnie. Wtedy smakoszy i amatorów dobrej zabawy do ludowej gospody zapraszał oberżysta Karl Ritter. Wciąż jednak w budynku gościły związki zawodowe, tym razem III Rzeszy – Niemiecki Front Pracy (DAF).

Choć dziś trudno nam to sobie wyobrazić, to w latach II wojny światowej obok DAF zagościł tu też zarząd powiatowy... Towarzystwa Producentów Drobiu i Jaj i NSDAP (właściwą siedzibą partii był budynek naprzeciwko Poczty Głównej; miasto było podzielone na rejony i w dzisiejszej Muzie urzędowała grupa miejscowa partii dla zachodniej części Koszalina).

W latach powojennych, do 1955 r. w budynku zadomowił się Klub Milicji Obywatelskiej. I nie było to dziełem przypadku. Obiekt stał praktycznie przy rogatkach miasta, przy drodze nad morze. A że wtedy, żeby dostać się na plażę, trzeba było mieć przepustkę, mundurowi musieli urzędować przy samej granicy Koszalina. Warto jednak pamiętać, że i tym razem rozrywkowy profil budynku się nie zmienił. Możemy sobie tylko wyobrażać, jakie huczne zabawy tam urządzano...

Do lat 70. Przy ul. Morskiej 9 działało kino Muza z piękną salą na 500 miejsc. Na przełomie lat 2007/2008 zagościł tu, na czas remontu własnej siedziby, zespół Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.
Teatr Variete Muza w Koszalinie położony jest u zbiegu ulic Bohaterów Warszawy i Morskiej, przy rozwidleniu dróg krajowych nr 6 i 11 w kierunku Szczecina i Kołobrzegu. Aby dotrzeć do teatru należy jadąc od dworca kolejowego drogą krajową nr 11 w kierunku Kołobrzegu minąć wiadukt kolejowy, skręcić w lewo w ul. Bohaterów Warszawy a następnie w prawo na parking przed teatrem.
Teatr Variete Muza w Koszalinie ma siedzibę w okazałym gmachu wybudowanym w II połowie XIX w. Przed II wojną światową miesiła się tutaj gospoda, kręgielnia oraz sala muzyczna. Po wojnie budynek również był wykorzystywany do celów rozrywkowych, kulturalnych. Przez wiele lat funkcjonowało tutaj kino Muza z piękną salą na 500 miejsc.
Teatr Variete Muza zalicza się do teatrów muzycznych. Powstał w 2009 roku, ale już zdążył zadomowić się na kulturalnej mapie Koszalina.
W teatrze cyklicznie organizowane są gale, koncerty. Specjalnością teatru są muzyczne rewie tematycznie nawiązujące do określonych trendów w muzyce, stylów, twórców. W repertuarze były: Rewia Francuska, Rewia Latynoska, Rewia Studio 54 – lata 80-te, Rewia Variete z przebojami z musicali. Oprócz własnych produkcji teatru muzycznego, na scenie występują również znani goście: gwiazdy muzyki popularnej, artyści kabaretowi np. z Piwnicy Pod Baranami, a także artyści operowi.
Teatr oferuje niepowtarzalną formę obcowania z kulturą. Widzowie oglądając przedstawienie siedzą przy stolikach i w tym samym czasie mogą pić np. kawę.
W teatrze funkcjonuje także zaplecze kuchenne i istnieje możliwość rezerwacji restauracji.
Image

O NAS

Zapewniamy niezapomniane wrażenia podczas oglądania Twojego ulubionego programu!

Nasz Teatr

Lokalizacja Teatru Variete Muza

Teatr Variete Muza

ul. Morska 9, 75-212 Koszalin

Informacje kontaktowe

Biuro: (+48) 607 900 117
Email : biuro@teatr-muza.pl

Nasze Social Media

Teatr Varieté Muza - miejsce, gdzie muza tańczy na scenie i zabiera nas w podróż przez świat magii i sztuki

Teatr Variete Muza

"Teatr Variete Muza to miejsce spotkań muzyki, kultury, sztuki i kuchni. Nasze produkcje to przede wszystkim SHOW muzyczno-taneczne z największymi hitami muzyki rozrywkowej: Tribute to ABBA, Fiesta Latina (show latynoski), Un treno per l'Italia (show włoski), Lata 20 Lata 30 - Powróćmy jak za dawnych lat. Dużą popularnością cieszy się też nasz autorski spektakl muzyczny o życiu i twórczości Anny Jantar i Anny German. Gramy i śpiewamy na żywo! Ponadto organizujemy: - chrzciny - komunie - imprezy okolicznościowe np. urodziny - wesela - połowinki - studniówki - eventy - szkolenia - pokazy mody - warsztaty - spektakle teatralne - koncerty i wiele innych wydarzeń."
 

Kontakt z nami

Teatr Variete Muza, ul. Morska 9, 75-212 Koszalin

biuro@teatr-muza.pl

+48 607 900 117